12 lis 2007

Tak powstawało bolerko

Na druty nabrać kontrastową włóczką odpowiednia ilość oczek (szerokość pleców)

Od trzeciego rzędu robić skos z obu stron reglanu. Odłożyć pozostałe oczka.

Rękwy robiłam proste. Bez dodawania oczek na poszerzanie. Skos reglanu robic tak samo jak w plecach. Zostawić około 6 cm niezamkniętych oczek.

Powstanie coś takiego:


Następnie zszyć plecy i rękawy. Niezamknięte oczka przełożyć na drut z żyłką. Nabrać oczka wg linii skosu reglanu przy rękwach. Wypruć kontrastową nitkę i nałożyć otwarte oczka brzegu na drut. Dzięki temu brzeg będzie elastyczny i tył ładnie sie będzie układał. Nabrać oczka z drugiego brzegu skosu reglanu.

Jak już mamy wszystkie oczka na drucie zaczynamy mozolne przerabianie ściągacza. W pierwszym rzędzie podwoiłam liczbę oczek nabranych na skosach rękawów. Następnie zrobiłam 10 cm ściągaczem 1x1. Po 10 cm podwoiłam każde lewe oczko. Przerobiłam ściągaczem 1 o p x 2 o l około 6 cm. następnie podwoiłam każde oczko prawe. Ściągaczem 2x2 przerobiłam jeszcze 5 cm i zamknęłam luźno wszystkie oczka.

Efekt: swobodnie układająca się plisa bolerka.


Tu dobrze widać jak były nabierane oczka plisy.

Rękawy przewinęłam na lewą stronę żeby nie zasłaniały brzegu.

W komentarzach Seremity zapytała jaka włóczka, jakie druty.

Włóczka z odzysku wiec parametrów nie podam. Za to jeśli chodzi o druty to rękawy, plecy i połowa plisy robione były na 7. Druga połowa plisy na 8.

Brak komentarzy:

druty (106) szydełko (24) od góry (20) sweter (17) inne (14) zabawa (14) psie sprawy (11) koraliki (9) reglan (6) contiguous (4) dla lalek (4) skarpetki (4) ankieta (2) kwiatki (2) schemat (2) szycie (2) serwetka (1) sukienka (1) tunika (1)